Turpmāk Latvijā varēs ātrāk un efektīvāk diagnosticēt vēzi. • LJMC

Turpmāk Latvijā varēs ātrāk un efektīvāk diagnosticēt vēzi.

Latvijā uzsāk piedāvāt inovatīvus vēža izmeklējumus ar šobrīd pasaulē modernākajām diagnostikas iekārtām.

Latvijas Jūras medicīnas centrs (LJMC) ir uzsācis veikt jaunākās paaudzes onkoloģiskos izmeklējumus, izmantojot pozitronu emisijas tomogrāfa un datortomogrāfa izmeklējumus (PET/CT), kas ļauj atklāt pat niecīgas vēža šūnas cilvēku organismā un onkoloģisko saslimšanu recidīvus agrīnā stadijā. Ļaundabīgie audzēji ir otrs valstī biežāk sastopamais nāves cēlonis pēc asinsrites sistēmas slimībām un šāda veida izmeklējumi dos papildus cerību izveseļoties vairāk nekā 70 000 vēža slimnieku Latvijā.

PET/CT izmeklējumi ir pašlaik progresīvākā audzēju diagnostikas metode, kura visā pasaulē tiek izmantota, lai pacientiem un onkologiem nodrošinātu detalizētu un būtisku informāciju attiecībā uz vēža diagnostiku, izplatību un terapijas rezultātiem, kā arī palīdzētu noteikt piemērotāko un efektīvāko ārstēšanas metodi.

“Ņemot vērā onkoloģisko saslimšanu izplatību, PET/CT izmeklējumu pieejamība ir ārkārtīgi būtisks papildinājums Latvijas onkoloģijas pacientu aprūpē gan agrīnai diagnostikai, gan izvēlētās terapijas un ārstēšanas rezultātu izvērtēšanai, tādēļ esam gandarīti, ka LJMC līdzās augsti kvalificētu onkologu konsultācijām turpmāk varam Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt arī šādus izmeklējumus. Pie tam, LJMC šos izmeklējumus pašlaik veic par zemāko cenu Baltijā un visā Eiropā – sākot no 600 EUR. Pieļauju, ka mūsu piedāvājums varētu ieinteresēt arī pacientus no citām mūsu reģiona valstīm un veicinās veselības aprūpes eksporta pakalpojumu jomas attīstību Latvijā,” norāda LJMC valdes priekšsēdētājs Jānis Birks.

Izmantojot PET/CT, visaptveroša informācija par pacienta šūnu un audu stāvokli ķermenī tiek iegūta viena izmeklējuma ietvaros.

LJMC Diagnostiskās radioloģijas nodaļā uzstādītais PET/CT skeneris ir otrā šāda veida iekārta Latvijā. LJMC Diagnostiskās radioloģijas nodaļa ir viens no mūsdienīgākajiem un inovatīvākajiem ļaundabīgo audzēju diagnostikas centriem Austrumeiropā. Līdzās PET/CT izmeklējumiem, nodaļā ir pieejami arī citi izmeklējumi, tai skaitā magnētiskā rezonanse, datortomogrāfija, digitālā rentgenogrāfija, ultrasonogrāfija, mamogrāfija u.c. LJMC Diagnostiskās radioloģijas nodaļa atrodas Patversmes ielā 23, Rīgā.

 

Plašāka informācija:

Tālrunis PET izmeklējumiem: +37127774429

E-pasts PET izmeklējumiem: petct@ljmc.lv

Adrese: Patversmes iela 23, Rīga, Latvija

LJMC RADIOLOĢIJAS NODAĻAS DARBA LAIKS

Pirmdiena – piektdiena 8:00-19:00

Nosūtījuma anketa PET/CT izmeklējumam: LJMC_Nosuutiijums_PET_CT_izme