Ekspress diagnostika • LJMC

Mēdz gadīties situācijas, kad stresa pilnajā ikdienas steigā cilvēki pēkšņi atskārst, ka nejūtas veseli, taču laika gaidīt garās rindās pie ārstiem nav. Turklāt tie, kuri nav iepriekš slimojuši, nezina, kur vērsties, un bažījas, ka izmeklēšanas aizņems daudz laika. Zinot savu apmeklētāju vajadzības, mēs esam izveidojuši speciālu pakalpojumu kompleksu – ekspresdiagnostiku.

Vecmīlgrāvja slimnīcā ārsts-­speciālists, ņemot vērā apmeklētāju vēlmes un sūdzības, saplāno nepieciešamos izmeklējumus un organizē citu speciālistu konsultācijas un izmeklējumus, kurus veic uz vietas. Izmeklējumi parasti aizņem pāris stundas un tūlīt pēc tam pacients saņem skaidrus norādījumus par to, kā par savu veselību jārūpējas tālāk. Priekšrocība ir tā, ka vienkopus pieejami gan ģimenes ārsti, gan speciālisti-­eksperti, gan augsta līmeņa diagnostikas aparatūra.

Lai iegūtu datus par apmeklētāja veselības stāvokli, tiek izmantotas jaunākās medicīniskās tehnoloģijas –

  • Stress – eho kardiogrāfija;
  • Magnētiskā rezonanse;
  • Datortomogrāfja;
  • Ultrasonoskopija;
  • Encefalogrāfija u.c.

Kvalificēti speciālisti veic modernus funkcionālās diagnostikas (t.sk. dažāda veida sirds, asinsvadu un galvas smadzeņu struktūru) izmeklējumus, bez kuriem mūsdienās pacientam nav iespējams noteikt precīzu diagnozi.

Darbojas arī Sāpju problēmu kabinets. Nereti cilvēkiem pastāv hronisku sāpju problēmas, ar kurām grūti sadzīvot. Šajā gadījumā sāpju problēmu speciālisti mērķtiecīgi palīdzēs pacientam risināt šīs problēmas.

Magnētiskās rezonanses (MR) izmeklējumi pacientiem ir pieejami ambulatori (ar nosūtījumiem) un stacionārā par valsts garantēto samaksu, kā arī par maksu vai apdrošināšanas polisēm (ar nosūtījumiem). Ar MR var veikt plašu centrālās nervu sistēmas slimību diagnostiku – galvas smadzeņu asinsrites traucējumu un citus izmeklējumus. MR izmeklēšana nav pacientam sāpīga vai nepatīkama. Atšķirībā no slēgta tipa MR, General Electric atvērta tipa magnētiskās rezonanses aparāts nodrošina iespēju izmeklēt pacientus ar klaustrofobiju, jo pacients izmeklēšanas laikā neatrodas šaurā noslēgtā telpā; izmeklēt pacientus, kuriem nepieciešama narkoze (bērnus, pieaugušos pacientus ar elpošanas vai samaņas traucējumiem). Bērniem izmeklējuma laikā blakus var atrasties kāds no ģimenes locekļiem. Iepriekšēja sagatavošanās MR izmeklējumam nav vajadzīga. Pirms izmeklēšanas MR speciālists informēs par drošības pasākumiem MR telpā. MR nav kaitīgas ietekmes, netiek izmantots jonizējošais starojums.

SVARĪGI!

Ekspresdiagnostika ir maksas pakalpojums. Latvijas Jūras medicīnas centrs ir noslēdzis līgumus ar visām veselības apdrošināšanas sabiedrībām Latvijā, tātad pacienti var izmantot to izsniegtās polises. Ģimenes ārsta nosūtījums nav nepieciešams.

Plašāka informācija par ekspresdiagnostiku un citiem Ziemeļu diagnostikas centra pakalpojumiem var iegūt pa tālruni: 67098433.

Adrese: Vecmīlgrāvis, Vecmīlgrāvja 5. līnija 26

N.p.k Kods Nosaukums Cena
1 ED-1 Ārsta konsultācija un pacienta ārstēšanas un izmeklēšanas procesa vadīšana ārpus rindas kārtības, rekomendāciju sniegšana 57 €
2 ED-2 Diagnostisko izmeklējumu veikšana ārpus rindas (piemaksa pie katra diagnostiskā - funkcionālās diagnostikas, ultrasonogrāfija, rentgenoloģiskā, kompjūtertomogrāfijas, magnētiskās rezonanses, izmeklējuma cenas) 7 €