Radioloģijas nodaļas spāru svētki. • LJMC

Radioloģijas nodaļas spāru svētki.

2017 gada pavasarī Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) darbību uzsāks Radioloģijas nodaļa, kuras būvniecības posms jau piedzīvojis Spāru svētkus. LJMC Radioloģijas nodaļa būs viens no mūsdienīgākajiem un inovatīvākajiem ļaundabīgo audzēju diagnostikas un terapijas centriem Austrumeiropā.

  1. gada pavasarī Latvijas Jūras medicīnas centrā (LJMC) darbību uzsāks Radioloģijas nodaļa, kuras būvniecības posms jau piedzīvojis Spāru svētkus. LJMC Radioloģijas nodaļa būs viens no mūsdienīgākajiem un inovatīvākajiem ļaundabīgo audzēju diagnostikas un terapijas centriem Austrumeiropā.

Latvijā ik gadu ļaundabīgi audzēji tiek atklāti aptuveni 11 000 iedzīvotāju, bet aptuveni 6 000 cilvēku ik gadu mirst no onkoloģiskām saslimšanām. Augstās mirstības dēļ Latvija katru gadu zaudē vidēji par 3,9% vairāk darbspējīgu cilvēku, nekā tas ir Eiropas Savienībā. Tas liecina par nepieciešamību uzlabot vēža slimnieku diagnostiku un ārstēšanu. Līdz ar LJMC projekta īstenošanu Latvijas iedzīvotājiem onkoloģiskie izmeklējumi būs pieejamāki, kā arī nebūs jāmēro ceļš uz citām Eiropas valstīm.

Projekta mērķis ir veicināt onkoloģisko izmeklējumu un ārstniecības pakalpojumu pieejamību Latvijā un tuvākajā reģionā, kā arī attīstīt valsts un privātā sektora sadarbību medicīnas pakalpojumu sniegšanā iedzīvotājiem, tādējādi veicinot onkopacientu kvalitatīvas un darbspējīgas dzīves pagarināšanu.

Spāru svētkos LJMC valdes priekšsēdētājs pateicās būvniekiem par jau paveikto, uzaicinot visus iesaistītos strādniekus uz tradicionālo spāru svētku galdu.